Tynki dekoracyjne

Tynk Helios typ terakota

Tynk Helios typ terakota to unikalne pokrycie dekoracyjne stworzone na bazie żywic akrylowych, pyłu marmurowego i naturalnych ziaren terakoty. Nadaje powierzchni efekt dekoracyjny podobny do surowego kamienia z widocznymi elementami imitującymi jego wewnętrzną strukturę w formie wtrąceń i nacięć

SPOSÓB UZYCIA: Powierzchnie, na którą zamierzamy położyć tynk Helios starannie oczyszczamy. Następnie w celu uzyskania lepszej przyczepności podłoża, na całą powierzchnie nakładamy środek gruntujący Herkules. Chcąc uzyskać pełen efekt terakoty należy postępować zgodnie z następującymi wskazówkami:

1 Etap: gotową do użycia masę nałożyć pacą ze stali nierdzewnej i wygładzić nie przyciskając zbyt mocno tak by nie zgnieść ziaren terakoty. Odczekać 8-10 godz.
2 Etap: Nałożyć cienką warstwę tynku na niewielkie fragmenty powierzchni. Ostrym kantem szpachli delikatnie przyciskając przeciągnąć po nałożonej warstwie, tak, aby wydobyć na zewnątrz ziarenka terakoty. W ten sposób wykonać pracą na całej powierzchni. Odczekać 6-8 godz.
3 Etap: (Sposób a) Dla uzyskania większej gładzi efektu bardziej błyszczącego, nałożyć cieniutką warstwę stiuku weneckiego.
(w kolorystyce użytej w etapach l i 2), i wygładzając powierzchnie jednocześnie ją polerować. Chcąc zapewnić powierzchni pełną zmywalność zabezpieczamy ją impregnatem woskowo - silikonowym Apollo.
3 Etap: (Sposób b) po zakończeniu etapów l i 2 miękką szmatką, delikatnie wetrzeć impregnat w powierzchnię tynku. Po wyschnięciu ( 1-2 godz.) czynność powtarzamy po całkowitym wyschnięciu powierzchnie trzeba dodatkowo wypolerować.

DANE TECHNICZNE:

SKLAD:Żywica akrylowa, mączka marmurowa, naturalne ziarna terakoty
WYDAJNOSC:1,0 kg/m2
TEMP. NAKLADANIA:+10C do + 35C
CZAS SCHNIECIA:8 - 10 godz.
OPAKOWANIA:5kg, 25kg
KOLOR:Masa biała do barwienia
PRZECHOWYWANIE:+5C do +30C, wrażliwy na mróz

Tynk dekoracyjny ARES typu marmur klasyczny

Tynk Ares typ MARMUR KLASYCZNY to unikalne pokrycie dekoracyjne, idealne do naśladowania dawnych technik dekoracji wnętrz. Stworzony na bazie żywic akrylowych z dodatkiem pyłu marmurowego. Nadaje się do zdobienia ścian pomieszczeń w dawnym stylu jak i bardzo nowoczesnych.

SPOSÓB UŻYCIA: Powierzchnie, na którą zamierzamy położyć MARMUR KLASYCZNY starannie oczyszczamy. Następnie w celu uzyskania lepszej przyczepności podłoża, na cala powierzchnie nakładamy środek gruntujący Herkules. Efekt marmuru klasycznego można uzyskać nakładając jedna lub dwie warstwy. Przy jednej warstwie efekt końcowy przypomina ciosany nieobrobiony kamień. Przy dwóch warstwach uzyskujemy nieco większą gładź powierzchni końcowej. Chcąc uzyskać efekt marmuru klasycznego należy postępować zgodnie z następującymi wskazówkami.

1 Etap:gotowa do użycia masę nałożyć paca ze stali nierdzewnej i wygładzić. Odczekać około 8–10godz.(nakładanie jednowarstwowe)
2 Etap: Nałożyć druga warstwę tynku fragmenty powierzchni. Ostrym kantem szpachli delikatnie przyciskając przeciągnąć po nałożonej warstwie. W ten sposób wykonać praca na całej powierzchni. Odczekać 8-10 godz. Chcąc zapewnić powierzchni pełna zmywalność zabezpieczamy ja impregnatem woskowo –silikonowym Apollo.

DANE TECHNICZNE:

SKſAD: Żywica akrylowa, mączka marmurowa, stabilizatory.
WYDAJNOŚĆ: 0,7-1,4 kg/m2 (1 lub 2 warstwy)
TEMP.NAKſADANIA: +10C do + 35C
CZAS SCHNIĘCIA: 8–10 godz.
OPAKOWANIA: 5kg, 25kg
KOLOR: Masa biała do barwienia
PRZECHOWYWANIE: +5C do +30C, wrażliwy na mróz.

Tynk dekoracyjny HERMES typu trawertyn

Tynk Hermes typ TRAWERTYN to unikalne pokrycie dekoracyjne stworzone na bazie naturalnych spoiw wapiennych, pyłu marmurowego. Nadaje powierzchni efekt dekoracyjny podobny do przeciętego trawertynu z widocznymi elementami imitującymi jego wewnętrzną strukturę w formie naturalnych ubytków i wżerów. Jako jedyny z tynków Para występuje w formie sypkiej i gotowych naturalnych kolorach.

SPOSÓB UŻYCIA: Powierzchnie na którą zamierzamy położyć tynk TRAWERTYN starannie oczyszczamy. Następnie w celu uzyskania lepszej przyczepności podłoża, na całą powierzchnie nakładamy środek gruntujący Herkules . Chcąc uzyskać pełen efekt trawertynu należy postępować zgodnie z następującymi wskazówkami:

1 Etap: suchy tynk mieszając zalewać wodą w przybliżonych proporcjach (35% wody na 65% suchego tynku). Tak przygotowaną masę w konsystencji pozwalającej na jej przyczepność do narzędzi i podłoża zamknąć i pozostawić w opakowaniu na 20-30 min.
2 Etap: gotową do użycia masę nałożyć pacą ze stali nierdzewnej firmy Para i wygładzić. Odczekać około 6-8 godzin tak by powierzchnia była całkowicie sucha
3 Etap: delikatnie przeszlifować papierem ściernym tak by usunąć ewentualnie zgrubienia i wtrącenia. Następnie zwilżyć dokładnie wodą całą powierzchnie i przystąpić do nakładania drugiej warstwy. Nałożoną drugą warstwę w fazie przysychania można wydrapywać szpachlą tworząc nieregularne wzory wg, uznania, jednocześnie wygładzając powierzchnie kantem pacy. Należy pamiętać o stałym kontrolowaniu wilgotności powierzchni tak aby nie powstawały łączania. (poprzez zwilżanie). W ten sposób wykonać pracą na całej powierzchni. Odczekać do wyschnięcia a następnie drobnym papierem delikatnie przeszlifować całą powierzchnię.
4 Etap: Dla podkreślenia efektu wżerów nałożyć wg instrukcji jedno lub dwuwarstwowo lakier rustykalny Dionizos w odpowiednio wybranym kolorze

DANE TECHNICZNE:

SKſAD: Wapno gaszone, mączka marmurowa, dolomit.
WYDAJNOŚĆ: 0,7 do 1,3 kg/m2
TEMP.NAKſADANIA: +10C do + 35C
CZAS SCHNIĘCIA: 8 – 10 godz.
OPAKOWANIA: 5kg, 25kg
KOLOR: Biały i piaskowy.Nie barwić zawarta ilość wapnia powoduje wytrącenia i wysolenia pigmentów
PRZECHOWYWANIE: +5C do +30C, wrażliwy na mróz.

Tynk dekoracyjny VENUS

Tynk Venus typ STIUK WENECKI to ekskluzywne pokrycie dekoracyjne nawiązujące do antycznej techniki tynkowania. Stworzony na bazie żywic akrylowych oraz specjalnych, odpowiednio dobranych pyłów i ziaren marmurowych. Idealnie nadaje się do naśladowania dawnych technik dekoracji wnętrz.

SPOSÓB UŻYCIA: Powierzchnie, na którą zamierzamy położyć STIUK WENECKI starannie oczyszczamy. Następnie w celu uzyskania lepszej przyczepności podłoża, na całą powierzchnie nakładamy środek gruntujący Herkules. Chcąc uzyskać pełen efekt stiuku weneckiego należy postępować zgodnie z następującymi wskazówkami:

1 Etap: gotową do użycia masę nałożyć pacą ze stali nierdzewnej i wygładzić. Odczekać 6-8 godz.
2 Etap: Nałożyć cienką warstwę tynku na niewielkie fragmenty powierzchni. Ostrym kantem szpachli delikatnie przyciskając przeciągnąć po nałożonej warstwie. W ten sposób wykonać pracą na całej powierzchni. Odczekać 6-8 godz.
3 Etap: Jest podobny do drugiego, lecz tym razem kantem szpachli przycisnąć nieco mocniej i wygładzając powierzchnie jednocześnie ją polerować. Chcąc zapewnić powierzchni pełną zmywalność zabezpieczamy ją impregnatem woskowo – silikonowym Apollo.

DANE TECHNICZNE:

SKſAD: Żywica akrylowa, mączka marmurowa, stabilizatory.
WYDAJNOŚĆ: 0,8 kg/m2.
TEMP.NAKŁADANIA: +10C do + 35C.
CZAS SCHNIĘCIA: 6 – 8 godz.
OPAKOWANIA: 5kg, 25kg.
KOLOR: Masa biała do barwienia.
PRZECHOWYWANIE: +5C do +30C, wrażliwy na mróz.

Barwnik naturalny ZIARNO TERAKOTY

Ziarno terakoty to naturalna wypalana i odpowiednio mielona włoska terakota. Stanowi dodatek do tynku Venus typu STIUK WENECKI. Dodana w odpowiedniej ilości pozwala uzyskać efekt tynku TERAKOTA. Stosowana również z tynkiem Hermes i Ares pozwala na kreowanie niepowtarzalnych wzorów.

SPOSÓB UŻYCIA:

Powierzchnie na którą zamierzamy położyć tynk TRAWERTYN starannie oczyszczamy. Następnie w celu uzyskania lepszej przyczepności podłoża, na całą powierzchnie nakładamy środek gruntującyHerkules. Chcąc uzyskać pełen efekt trawertynu należy postępować zgodnie z następującymi wskazówkami:

1 Etap: Dodawać do tynków dekoracyjnych w ilościach wg uznania. Dokładnie wymieszać (ręcznie).

DANE TECHNICZNE:

SKſAD: Palona glina włoska.
WYDAJNOŚĆ: 1 do 5 gr/ na 1 kg tynku typ Venus, Hermes, Ares.
TEMP.NAKſADANIA: +10C do + 35C.
CZAS SCHNIĘCIA: 8–10 godz.
OPAKOWANIA: 5 gr.
KOLOR: Ceglany, proszek.
PRZECHOWYWANIE: +5C do +30C, wrażliwy na mróz.

Farba dekoracyjna GLINKA WENECKA

Farba dekoracyjna typ GLINKA WENECKA to dwuskładnikowe pokrycie dekoracyjne. Stanowi doskonałe i proste rozwiązanie dla osób poszukujących oryginalnego wyglądu ścian. Elementem składowym są cząstki o jasnym pigmencie, które nie mieszają się z innymi pigmentami, stabilizatory, oraz wodne dyspersje akrylu.

SPOSÓB UŻYCIA: Powierzchnie, na którą zamierzamy położyć GLINKĘ WENECKĄ starannie oczyszczamy. Następnie w celu uzyskania lepszej przyczepności podłoża, na całą powierzchnie nakładamy środek gruntujący firmy PARA-Herkules.

1 Etap: Do pojemnika z lakierem koloryzującym do glinki wlewamy odpowiednią ilość wybranego pigmentu i dokładnie mieszamy wąską szpachelką do całkowitego rozprowadzenia koloru.
2 Etap: Tak przygotowaną masę wlewamy do pojemnika z GLINKĄ WENECKĄ i powoli (ręcznie) mieszając doprowadzamy do uzyskania jednolitej barwy.
3 Etap:Gotową do użycia masę nanosimy ruchami krzyżowymi, przy pomocy płaskiego pędzla 5-10 cm. Wystarczy jednokrotne malowanie.
4 Etap ( Sposób A ): Po rozłożeniu farby na całej powierzchni ściany, delikatnie ruchami krzyżowymi formujemy wzór miękką pacą plastikową tak by nie rozetrzeć zawieszonych w masie drobinek.
4 Etap ( Sposób B ): Po rozłożeniu farby na całej powierzchni ściany posługując się suchym pędzlem, przecieramy świeżo pomalowaną ścianę, nadając jej pożądany efekt.Na nadanie powierzchni ścian właściwego mamy około 15 minut. Potem farba zaczyna schnąć.Nałożenie podwójnej warstwy farby nadaje ścianom większą głębię optyczną.

DANE TECHNICZNE:

SKſAD: Żywica akrylowa, mączka marmurowa, stabilizatoty.
WYDAJNOŚĆ: 1kg/ 10m2.
TEMP.NAKŁADANIA: +10C do + 35C.
CZAS SCHNIĘCIA: 6 – 8 godz.
OPAKOWANIA: 600 gr.
KOLOR: Masa biała do barwienia.
PRZECHOWYWANIE: +5C do +30C, wrażliwy na mróz.

Kontakt

Studio Farb PARA
05-135 Wieliszew
ul. Krótka 1b


Zapraszamy w godzinach:
pon. - pt.: 10 - 18
sobota: 10 - 14

Lokalizacja na mapce

Polecamy

Jesteśmy Dystrybutorem

FARBY PARA
Narzędzia Dynamic
© 2007-2014 Farby-Para | Projekt i Realizacja: Kilos.pl |